5 tipů, jak v létě ochránit být před zloději

Léto je oblíbeným obdobím dovolených, teplých slunečných dní a dlouhých večerů. Je to zároveň i ideální čas pro zloděje, pro které představují opuštěné byty lehkou kořist. Majitele tak po skvělé dovolené může nemile překvapit vykradená domácnost. V následujících tipech vám prozradíme, jak se zajistit před dovolenou, aby vás zloději nevykradli.

bezpecnostni dvere zlodeji

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou základ

Vchodové dveře na bytě představují pro zloděje první překážku. Pokud máte doma hotovost, dražší věci nebo jiné cennosti, rozhodně byste jejich výběr neměli podceňovat. Bezpečná domácnost začíná výběrem správných dveří. Důležitým kritériem je bezpečnostní třída. Standardní vchodové dveře do bytu by měly splňovat minimálně III. třídu bezpečnosti.

Přesně takové jsou bezpečnostní dveře SECURIDO, které přinášejí i další výhody:

  • bezpečnostní cylindrická vložka s ochranou proti odvrtání;
  • spolehlivý bezpečnostní uzamykací systém tvoří 9 bezpečnostních bodů z ušlechtilé oceli a bezpečnostní zárubeň, která obsahuje dvojnásobně zpevněné uzamykací otvory;
  • celokovové, bezpečnostní protipožární křídlo dveří.

Bezpečnostní kamery

Další účinnou ochranou vašeho bytu před vykradením, je bezpečnostní kamera. Nejlépe uděláte, pokud ji umístíte na viditelné místo, což může některé zloděje odradit hned na začátku. Kdo by riskoval vloupání, když je v bytě kamera, která on-line odesílá průběh trestného činu?

Alarm je pro zloděje další překážkou

Podle mnoha průzkumů, bezpečnostní alarm odrazuje zloděje nejvíce. Ten může být propojen na bezpečnostní službu, která dorazí na místo několik minut poté, co se alarm spustí. Zloděje často odradí už jen samotný zvuk, který alarm po spuštění vydává a dají se na útěk. Alarmy jsou kromě zvukového signálu vybaveny i detektorem pohybu v případech, že se zloději dostanou do bytu jinou cestou, než jsou vchodové dveře.

Vytvořte dojem, že jste doma

V době smart technologií se smart zařízení stávají stále oblíbenějšími. Je známo, že někteří zloději ještě předtím, než vás navštíví, si byt předem ohlédnou. Když se domnívají, že je domácnost prázdná, jdou na jistotu. Díky moderním technologiím však můžete mít váš byt neustále pod kontrolou a ovládat jej na dálku. Vypnete a zapnete svítidla, pusťte hudbu, změníte polohu žaluzií a pod. Zloděje tak jednoduše smetete a bude to vypadat, že se v bytě někdo nachází.

Zapojte vaše blízké okolí

Pokud odjíždíte na dovolenou, informujte o tom svou rodinu nebo blízké přátele. Ti mohou během vaší nepřítomnosti na byt dohlédnout a zkontrolovat, jestli je vše v pořádku. Poproste je, aby vám vybírali poštu, větrali, změnili polohu žaluzií a pod., aby to vypadalo, že je v bytě pohyb. Buďte však opatrní a informujte jen blízké osoby, kterým skutečně důvěřujete. Mnohdy se stalo, že došlo k vloupání jen proto, že se informace o nepřítomnosti majitelů bytu dostala do nesprávných uší.

S výběrem bytových dveří, které zvýší vaši bezpečnost a ochrání váš majetek, vám rádi poradíme. Neváhejte se nám ozvat přes kontakty na našem webu nebo náš navštivte na prodejně.